2011ko Espainiako Traineru Txapelketa
2011ko Espainiako Traineru Txapelketa (txapelketaren 64. ekitaldia) urte honetako abuztuaren 6 eta 7an jokatu zen Castro Urdialesen, eta Kaikuk bere seigarren garaipena lortu zuen, hirugarrena jarraian.
Historia[aldatu | aldatu iturburu kodea]
Larunbateko sailkapen estropadan Urdaibai nagusitu bazen ere igandean Kaikuk erakustaldi galanta eman zuen, bigarrenari 27 segundu atereaz. Aipatzekoa da gainerako traineruen artean izan zen berdintasuna, bigarrenaren eta azkenaren artean 31 segundu eskas baino ez baitziren izan.
Parte-hartzaileak[aldatu | aldatu iturburu kodea]
Talde parte-hartzaileak | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Taldeak | Traineruak | Patroiak | ||||
Amegrove CR (O Grove) SDR Astillero SDR Castro Urdiales Hondarribia AE Kaiku AKE (Sestao) SDR Pedreña SD Tirán Urdaibai AE |
Pabliño San José XIV La Marinera Ama Guadalupekoa Bizkaitarra Marina de Cudeyo Pereira Bou Bizkaia |
? Cristian Garma Iker Gimeno Joseba Amunarriz Asier Zurinaga Borja Gómez David Álvarez Gorka Aranberri |
Sailkapen estropadak[aldatu | aldatu iturburu kodea]
Txanda bakoitzeko irabazlea sailkatzen da eta hauekin batera gainontzekoen artean bi denbora onenak egin dituztenak.
1. txanda | Denbora | 2. txanda | Denbora | |||
---|---|---|---|---|---|---|
1 | Kaiku | 20:58:78 | 1 | Urdaibai | 20:49:41 | |
2 | Astillero | 21:09:22 | 2 | Hondarribia | 20:57:34 | |
3 | Castro Urdiales | 21:19:41 | 3 | Pedreña | 21:04:66 | |
4 | Amegrove | 21:57:38 | 4 | Tirán | 21:04:96 |
Emaitzak[aldatu | aldatu iturburu kodea]
Behin betiko denborak | |||||
---|---|---|---|---|---|
Postua | Elkartea | 1. Eguna | Diferentzia | ||
1 | Kaiku | 19:34:36 | |||
2 | Urdaibai AE | 20:01:99 | 0:27:63 | ||
3 | Hondarribia | 20:18:46 | 0:44:10 | ||
4 | Pedreña | 20:26:59 | 0:52:23 | ||
5 | Tirán | 20:02:28 | 0:27:92 | ||
6 | Astillero | 20:14:38 | 0:40:02 | ||
7 | Castro Urdiales | 20:28:74 | 0:54:38 | ||
8 | Amegrove | 20:33:11 | 0:58:75 |
Tripulazio irabazlea[aldatu | aldatu iturburu kodea]
- Kaiku Arraunaren Kirol Elkartea
- Entrenatzailea: Jose Luis Korta
- Patroia: Asier Zurinaga
- Arraunlariak:
Emakumezkoen txapelketa[aldatu | aldatu iturburu kodea]
Espainiako txapelketaren araudiaren arabera beharrezkoak dira 4 traineru Txapelketa kontsideratua izateko. Hiru traineru bakarrik aurkeztu zirenez Trofeo FER (Espainiako Arraun Federazioaren txapelketa) izena eman zitzaion, eta aurreko urtean bezala Rias Baixas izan zen irabazlea nagusitasun osoz.
Parte-hartzaileak[aldatu | aldatu iturburu kodea]
Talde parte-hartzaileak | ||||||
---|---|---|---|---|---|---|
Taldeak | Traineruak | Patroiak | ||||
Getaria-Tolosa Rias Baixas San Juan |
Esperantza Galicia Batelerak |
Olatz Aldalur Laura Hermo Inder Paredes |
Emaitzak[aldatu | aldatu iturburu kodea]
Behin betiko denborak | |||||
---|---|---|---|---|---|
Postua | Elkartea | 1. Eguna | Diferentzia | ||
1 | Rias Baixas | 22:38:74 | |||
2 | Getaria-Tolosa | 23:00:04 | 0:21:30 | ||
3 | San Juan | 23:44:79 | 1:06:05 |
Ikus, gainera[aldatu | aldatu iturburu kodea]
Kanpo estekak[aldatu | aldatu iturburu kodea]
Espainiako Traineru Txapelketak | ||
---|---|---|
1944 • 1945 • 1946 • 1947 • 1948 • 1949 • 1951 • 1952 • 1955 • 1957 • 1958 • 1959 • 1960 • 1961 • 1962 • 1963 • 1964 • 1965 • 1966 • 1967 • 1968 • 1969 • 1970 • 1971 • 1972 • 1973 • 1974 • 1975 • 1976 • 1977 • 1978 • 1979 • 1980 • 1981 • 1982 • 1983 • 1984 • 1985 • 1986 • 1987 • 1988 • 1989 • 1990 • 1991 • 1992 • 1993 • 1994 • 1995 • 1996 • 1997 • 1998 • 1999 • 2000 • 2001 • 2002 • 2003 • 2004 • 2005 • 2006 • 2007 • 2008 • 2009 • 2010 • 2011 • 2012 • 2013 • 2014 • 2015 • 2016 • 2017 • 2018 • 2019 • 2020 • 2021 • 2022 • 2023 |