Wikipedia, Entziklopedia askea
Emakumezkoak 4 × 100 erreleboak 2020ko Udako Olinpiar Jokoetako atletismo probetako bat izan zen. 2021eko abuztuaren 5etik abuztuaren 5ra bitarte jokatu zen Japoniako Estadio Nazionalean[1]. 16 herrialdek hartu zuten parte, bakoitza 5 atletekin. Lasterketa bakoitzean 4 hautatzen dituzte korrika egiteko.
Pos.
|
Karrika
|
Herrialdea
|
Lehiakideak
|
Erreakzio denbora
|
Denbora
|
Oharrak
|
1 |
5 |
Britainia Handia |
Asha Philip, Imani Lansiquot, Dina Asher-Smith, Daryll Neita |
.132 |
41.55 |
NR, Q
|
2 |
4 |
Ameriketako Estatu Batuak |
Javianne Oliver, Teahna Daniels, English Gardner, Aleia Hobbs |
.140 |
41.90 |
SB, Q
|
3 |
6 |
Jamaika |
Briana Williams, Natasha Morrison, Remona Burchell, Shericka Jackson |
.180 |
42.15 |
SB, Q
|
4 |
3 |
Frantzia |
Carolle Zahi, Orlann Ombissa-Dzangue, Gémima Joseph, Cynthia Leduc |
.156 |
42.68 |
SB, q
|
5 |
2 |
Herbehereak |
Nadine Visser, Dafne Schippers, Marije van Hunenstijn, Naomi Sedney |
.151 |
42.81 |
SB, q
|
6 |
9 |
Italia |
Irene Siragusa, Gloria Hooper, Anna Bongiorni, Vittoria Fontana |
.143 |
42.84 |
NR
|
7 |
8 |
Japonia |
Hanae Aoyama, Mei Kodama, Ami Saito, Remi Tsuruta |
.145 |
43.44 |
SB
|
8 |
7 |
Ekuador |
Marizol Landázuri, Gabriela Anahí Suárez, Yuliana Angulo, Ángela Gabriela Tenorio |
.141 |
43.69 |
NR
|
Pos.
|
Karrika
|
Herrialdea
|
Lehiakideak
|
Erreakzio denbora
|
Denbora
|
Oharrak
|
1 |
7 |
Alemania |
Rebekka Haase, Alexandra Burghardt, Tatjana Pinto, Gina Lückenkemper |
.216 |
42.00 |
SB, Q
|
2 |
6 |
Suitza |
Riccarda Dietsche, Ajla del Ponte, Mujinga Kambundji, Salome Kora |
.166 |
42.05 |
NR, Q
|
3 |
3 |
Txina |
Liang Xiaojing, Ge Manqi, Huang Guifen, Wei Yongli |
.137 |
42.82 |
Q
|
4 |
8 |
Polonia |
Marika Popowicz-Drapała, Klaudia Adamek, Paulina Paluch, Pia Skrzyszowska |
.156 |
43.09 |
SB
|
5 |
2 |
Brasil |
Bruna Jessica Farias, Ana Cláudia Lemos, Vitória Cristina Rosa, Rosângela Santos |
.128 |
43.15 |
SB
|
6 |
4 |
Nigeria |
Oluwatobiloba Amusan, Nzubechi Grace Nwokocha, Patience Okon George, Ese Brume |
.164 |
43.25 |
|
7 |
5 |
Danimarka |
Mathilde Kramer, Astrid Glenner-Frandsen, Emma Beiter Bomme, Ida Karstoft |
.157 |
43.51 |
NR
|
8 |
9 |
Trinidad eta Tobago |
Khalifa St. Fort, Michelle-Lee Ahye, Kai Selvon, Kelly-Ann Baptiste |
.196 |
43.62 |
SB
|
Pos.
|
Karrika
|
Herrialdea
|
Lehiakideak
|
Erreakzio denbora
|
Denbora
|
Oharrak
|
01 ! |
8 |
Jamaika |
Briana Williams, Elaine Thompson-Herah, Shelly-Ann Fraser-Pryce, Shericka Jackson |
0.188 |
41.02 |
NR
|
02 ! |
6 |
Ameriketako Estatu Batuak |
Javianne Oliver, Teahna Daniels, Jenna Prandini, Gabrielle Thomas |
0.132 |
41.45 |
SB
|
03 ! |
5 |
Britainia Handia |
Asha Philip, Imani Lansiquot, Dina Asher-Smith, Daryll Neita |
0.121 |
41.88 |
|
4 |
7 |
Suitza |
Riccarda Dietsche, Ajla del Ponte, Mujinga Kambundji, Salome Kora |
0.166 |
42.08 |
|
5 |
4 |
Alemania |
Rebekka Haase, Alexandra Burghardt, Tatjana Pinto, Gina Lückenkemper |
0.196 |
42.12 |
|
6 |
9 |
Txina |
Liang Xiaojing, Ge Manqi, Huang Guifen, Wei Yongli |
0.160 |
42.71 |
SB
|
7 |
3 |
Frantzia |
Carolle Zahi, Orlann Ombissa-Dzangue, Gémima Joseph, Cynthia Leduc |
0.146 |
42.89 |
|
|
2 |
Herbehereak |
Nadine Visser, Dafne Schippers, Marije van Hunenstijn, Naomi Sedney |
0.148 |
DNF |
|